„ROZTAŃCZONE NUTKI” – Powiatowy Przegląd Taneczny Przedszkolaków

2024-06-03

Dnia 22 maja na deskach sceny w DK Chwałowice odbył się Powiatowy Przegląd Taneczny – „Roztańczone Nutki”, którego byliśmy organizatorem, a prowadzącymi p. Agata i p. Jola. Do udziału zgłosiło się 5 placówek: Przedszkole Bajkowe Wzgórze z Czernicy, Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr. 17 im. Jana Brzechwy, Przedszkole nr 13 im. Marii Kownackiej, Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 35, Przedszkole nr 11, których zespoły zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Występom przedszkolaków przyglądało się profesjonalne Jury, w skład którego wchodziły: Michalina Newe-Michalik, Karolina Pęcherczyk - instruktorki z Rybnickiej Akademii Mażoretek, Karina Abrahamczyk - Dyrektor Domu Kultury Chwałowice oraz Dyrektor Przedszkola gospodarzy- Pani Henrietta Front-Sikora. Jury nagrodziło statuetką wyróżnioną grupę taneczną- z Przedszkola nr 11. Całe wydarzenie uświetniły również występy zaproszonych gości- Natalia Newe i Laura Knesz- tancerki z Rybnickiej Akademii Mażoretek, które zaprezentowały się w układach z pomponem i flagą - w duecie i solo. Była to wspaniała niespodzianka dla wszystkich przedszkolaków, które mogły podziwiać profesjonalne tancerki.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach